2. IPARD II ve 15. IPARD I izleme Komitesi Resmi Toplantısı Gerçekleşti.
23/06/2016 .

Avrupa Birliğinin Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Bileşeni (Instrument for Pre-Accession Assistance-Rural Development- IPARD)  kapsamında hazırlanan ve daha önce 3 kez gayri resmi gerçekleştirilen, resmi olarak ta 14 kez IPARD I ve bir kez de IPARD II Programı olarak gerçekleştirilen İzleme Komitesinin 15.Resmi Toplantısı ile 2. IPARD II Resmi toplantısı 16 Haziran 2016 tarihinde Ankara’da, Wyndham Ankara Otelinde gerçekleştirildi.

AB komisyonu ile beraber kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı toplantı, IPARD İzleme Komitesi Başkan Yardımcısı, Müsteşar Yardımcısı Vekili Dr.Durali KOÇAK tarafından yönetildi. Yönetim Otoritesi Başkanı Tarım Reformu Genel Müdür Vekili Dr. Metin TURKER, Yönetim Otoritesi yetkilileri ve ilgili uzmanlar, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yetkilileri ve ilgili uzmanlar, Ulusal Yetkilendirme Görevlisi, Denetim Otoritesi ve Komisyon yetkililerinin de katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda IPARD I faaliyetleriyle ilgili olarak (2007-2013) programı uygulamaları, başvuru çağrılarının sonuçları, tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri, LEADER çalışmaları, Teknik Destek kapsamındaki faaliyetler, İzleme Raporu ve Yıllık Uygulama Raporunun sunumları yapıldı. Toplantıda IPARD I Modifikasyon önerisi olan bütçe aktarımı İzleme Komitesince onaylandı, IPARD II Modifikasyon önerisinin sunumu yapıldı, yazılı prosedür ile İzleme komitesi üyelerinin onayına sunulmasına karar verildi. Teknik Destek kapsamında 2015 yılı onaylı projelere onaylanmak üzere 1 proje daha eklendi, 2016 yılı Teknik Destek eylem planı sunuldu ve her ikisi de İzleme Komitesince onaylandı.

Toplantı Komite üyelerine verilen İftar yemeği ile sonlandırıldı.

Sayfa Görüntüleme Sayısı:2230
Yukarı Çık