IPARD PROGRAMIN HEDEFLERİ

  • Tarım sektörünün sürdürülebilir modernizasyonuna katkı sağlamak,
  • Gıda güvenliği, hayvan sağlığı, bitki sağlığı ve çevre ile ilgili AB standartlarına uyumu teşvik etmek
  • Kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak
  • Tarım-çevre tedbiri ve yerel kırsal kalkınma stratejilerinin uygulanması (LEADER) ile ilgili hazırlık yapmak

26-28 Kasım Tarihlerinde danışman firmalara yönelik eğitim çalıştayı Antalya'da yapılmıştır.

07/12/2012...

.

IPARD Programı kapsamında başvuru sayılarının artırılması ve proje kalitesinin yükseltilmesi amacıyla, Yönetim Otoritesi tarafından 26-28 KASIM 2012 tarihleri arasında Antalya ilinde 3 (üç) günlük eğitim programı düzenlenmiştir.

Eğitim kapsamında danışman firma temsilcilerine;

  • Başvuru Süreci, Kayıt, Kabul ve Proje Bazlı Online Sistem Süreçleri
  • Teklifler ve Teklif Alma Kuralları
  • Teknik Proje ve Yerinde Kontrol
  • İş Planı Hazırlanması ve Mali Tablolar
  • Ödeme Öncesi Yerinde Kontrol
  • Ödeme Talep Paketi Hazırlanması

 

konularında sunumlar yapılmış, sorular uzmanlarca cevaplandırılmıştır.

 

Katılımcılar soru-cevap bölümlerinde projelerle ilgili sorunlarını ve programa ilişkin görüş ve önerilerini de dile getirmişler, ayrıca düzenlenen bu eğitimle ilgili Bakanlığımıza teşekkürlerini iletmişlerdir.

Program sonunda katılımcılara Bakanlığımızca düzenlenen Katılım Belgesi takdim edilmiş olup, programa katılanlara ilişkin liste ekte sunulmuştur.

 

26-28 KASIM 2012 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENEN

DANIŞMAN FİRMA EĞİTİMİNE KATILANLARA İLİŞKİN LİSTE

 

 

ADI SOYADI

FİRMA

1

Ali Burak KARA

Anka Danışmanlık

2

Mehmet Fatif KARA

Anka Danışmanlık

3

Gonca ÇELİK

AF-İŞ Danışmanlık

4

Muttalip DENİZ

AF-İŞ Danışmanlık

5

Önder ÇELİK

AF-İŞ Danışmanlık

6

Özgür DEMİR

Afyon ABİGEM

7

Sedat GÜLEÇYÜZ

Agroplus Yat. Danışmanlık Ltd. Şti

8

Yasemin ALTUN

Agroplus Yat. Danışmanlık Ltd. Şti

9

Veysel DİK

Aktif Muh Danışmanlık

10

İlknur ALBAYRAK

Albayrak Danışmanlık

11

İsmail UZUN

Aru Mühendislik

12

Macit DEMİR

Asa Danışmanlık

13

Veli AKDAĞ

Asa Danışmanlık

14

Hüseyin ASLAN

Aslan Consulting

15

Mehmet OĞUL

AYC Danışmanlık

16

Naci TÜRKER

AYC Danışmanlık

17

Buğra ÇOLAK

Başak Tar. Danışmanlık

18

Şive Ayfer BAYHAN

Bayhan Eğitim Danşmanlık

19

Süleyman Çağlar GÜDENLER

Besgrup Ltd Şti

20

Mehmet Akif YÖRÜK

Bil-Tek Danışmanlık

21

Necati KAYA

BSM Danışmanlık

22

Uğur TOKER

BSM Danışmanlık

23

Murat OCAK

BSM İş Geliştirme Mrk

24

Mehmet Sedat CEYLAN

Ceylan Tarım Hayvancılık Ltd Şti

25

Emine BAYRAKTAR

Çevsan Müh Ltd Şti

26

Vildan GÖÇMEZ

Çevsan Müh Ltd Şti

27

Makbule AYDIN

Damla Tarım

28

Ali Rıza TOPSAKAL

Gold Medal Dan.

29

Nursevdin ÖZTÜRK

Gossog Danışmanlık

30

Mehmet Gökhan GÜLER

GÜLER Müh. Müş.

31

Ali Osman YURDUNUSEVEN

Hasan DENİZ Müşavirlik Ltd Şti

32

Mehmet ALİ DENİZ

Hasan DENİZ Müşavirlik Ltd Şti

33

Hale ERTOPÇU BOZTEPE

HGA Danışmanlık

34

Mustafa İNAN

İnan Danışmanlık

35

Nazmiye TURCAN

İnan Danışmanlık

36

Verda AL

İnan Danışmanlık

37

Merve ZENCİRKIRAN

KAIZEN MÜHENDİSLİK

38

Seher KAYACAN ALTINIŞIK

Kayacan Müşavirlik

39

Arzu KIRAYOĞLU

Kırayoğlu Danışmanlık

40

Kaya KOÇAK

KMK Danışmanlık

41

Fatma EROĞLU

Kobiler Danışmanlık

42

Mustafa DÖNMEZER

Kobiler Danışmanlık

43

Muazzez KOÇ

Koç Tarımsal Danışmanlık

44

Servet KASAP

KOİ Danışmanlık

45

Ümit İlhan ÜSTÜNBAŞ

Lansy Danışmanlık

46

Osman ARSLAN

Lidya Danışmanlık

47

İsmail KABA

Manyas Tasarım Dan. Ltd Şti

48

Tamer İŞLİ

MCM Eda Danışmanlık

49

Gizem YAĞCI

McMeda Danışmanlık

50

Mehmet ÇINAR

McMeda Danışmanlık

51

Muhsin ÇINAR

McMeda Danışmanlık

52

Murat DEMİREL

Murat DEMİREL SMMM

53

Murat KARAOĞLU

Karaoğlu Mühendislik

54

Halit BAYRAK

Objektif Su Ürünleri

55

Ayşe GÜN

Organik Grup Dan.

56

Nuran GÜLSÜN

Organik Grup Dan.

57

Osman BALABAN

OSB Proje ve  Danışmanlık

58

Neslihan DİKİCİ

Poyraz Mühendislik

59

İnci BİNGÖL

Proce Danışmanlık

60

Murat AYDIN

Proce Danışmanlık

61

Kenan ARSLAN

Sameksen Müh İnş Tarım Proje

62

Sadettin AKPINAR

Sega Danışmanlık

63

Serkan BOYAR

Targenik Ltd Şti

64

Şenel ÇAVUŞOĞLU

Tok-vet Ltd. Şti

65

Yusuf TOSUN

Tok-vet Ltd. Şti

66

Kamil Kuten ÇEKEM

 

67

Nevzat KAYACIK