IPARD programı 9. İzleme Komitesi 20 Haziran 2013 tarihinde Ankara Dedeman otelinde toplandı
03/07/2014 .

Avrupa Birliği’nin 2007–2013 yıllarını içeren Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Bileşeni (Instrument for Pre-Accession Assistance-Rural Development- IPARD)  kapsamında hazırlanan IPARD Programı ile ilgili İzleme Komitesinin dokuzuncu resmi toplantısı 20 Haziran 2013 tarihinde Komite üyeleri ve gözlemcilerin katılımıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil başkanlığında Ankara Dedeman Otel’de düzenlenmiştir.

Toplantıda bir önceki toplantı tutanağı kabul edilip gündem onaylandıktan sonra Kırsal Kalkınma Programı Yönetim Otoritesi tarafından bir önceki İzleme Komitesi Toplantısı’nda alınan kararlara ilişkin, Ulusal IPA Koordinatörlüğü tarafından da MAFA’yı değiştiren anlaşma hakkında bilgi verilmiştir.

Bilgilendirmelerin sonrasında TKDK tarafından IPARD Programının Uygulanması Konusundaki Hazırlıkların Durumu ve 2013 Yılı İletişim ve Tanıtım Eylem Planı Kapsamında Gerçekleştirilen Faaliyetler, LEADER ve Tarım-Çevre tedbirleri, Teknik Destek Eylem Planı çerçevesinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında sunumlar yapılmıştır.

 

 

Sayfa Görüntüleme Sayısı:1507
Yukarı Çık