“TÜRKİYE’DE IPARD II PROGRAMI’NIN DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TEDBİRİ İÇİN KAPASİTE OLUŞTURMA TEKNİK DESTEK PROJESİ” İKİNCİ MODÜL EĞİTİMİ ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi tarafından yürütülen, "Türkiye'de IPARD II Programı'nın Danışmanlık Hizmetleri Tedbiri için Kapasite Oluşturma Teknik Destek Projesi” kapsamında 02-27 Aralık 2019 tarihleri arasında, 4 bölüm halinde 5 gün süreli danışmanlık eğitim toplantısı yapıldı.

Düşük gelirli küçük çiftçi ve üreticilerin IPARD II Programı’na müracaat edebilmelerine yönelik ücretsiz proje hazırlama danışmanlık hizmetinin sağlanması amacıyla kamu ve sivil toplum kuruluşlarındaki danışmanlık hizmetlerinin kapasitesinin oluşturulmasını hedefleyen Projenin 2. Modül Eğitim’inin açılış töreninde Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanı Sayın Haluk Çağlar’ın konuşmasıyla başlayan program, IPARD II programı, iş planı ve başvuru paketi hazırlama, teklif alma, teknik proje ve ödeme talep paketi hazırlama ve simülasyon eğitimini de içeren konuların verilmesiyle devam etti.

Eğitimlere, tarım danışmanlığı alanında görevli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli, Türkiye Ziraat Odaları Birliği danışmanları ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarından katılım sağlandı.

42 IPARD ilinden 480 katılımcı eğitildi. Gerçekleştirilen ikinci modül eğitimlerin ardından katılımcılara katılım belgesi verildi.

T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi
Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye