YOZGAT KADIN GİRİŞİMCİLERLE GÜÇLENİYOR

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
YOZGAT KADIN GİRİŞİMCİLERLE GÜÇLENİYOR
Yönetim Otoritesi personeli, IPARD III Tanıtım Toplantıları doğrultusunda gerçekleştirdiği Yozgat ziyareti kapsamında YÜSRA SUNHUN TURİZM İNŞAAT MÜHENDİSLİK TARIM VE HAYVANCILIK SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne misafir oldu. İşletmenin sahibi IPARD yararlanıcısı Gülhan Hanım bu vesileyle kendi IPARD serüveni hakkında bilgi verdi.
Yozgat TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı olan ve uzun yıllar hizmet sektöründe işletmecilik yapan Gülhan KARACA 2017 yılında memleketi olan Gökçe Kışla Köyüne yerleştiğini belirtti. 2018 yılında IPARD II Programı ile tanıştığını ve 302 “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri alt sektörü olan Kırsal Turizm ve Rekreasyon faaliyetleri kapsamında Programa başvuru yaptığını ifade etti.
Gülhan Hanım %65’lik hibe oranı ile 1.058.352,11 TL’lik bir yatırım gerçekleştirdi. Çiftçilikle de uğraşan Gülhan Hanım topraksız tarımla çilek yetiştiriciliği yapmakta ve gezen tavuk yetiştirmektedir. İşletmesinde kullandığı tüm ürünleri kendisi yetiştirmektedir. Gülhan KARACA isminin patentini aldığını ve kendi markası ile ürettiği ürünleri pazarlamanın en büyük hedefi olduğunu belirtti.


T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi
Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye