IPARD II Programı İzleme Komitesinin 5 üncü Resmi toplantısı 30 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
IPARD II Programı İzleme Komitesinin 5 üncü Resmi toplantısı 30 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Avrupa Birliğinin Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Bileşeni (Instrument for Pre-Accession Assistance-Rural Development- IPARD) kapsamında hazırlanan ve daha önce 4 kez resmi gerçekleştirilen IPARD II Programı İzleme Komitesinin 5 üncü Resmi toplantısı 30 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.
AB komisyonu ile beraber kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı toplantı, IPARD İzleme Komitesi Başkan Yardımcısı, Müsteşar Yardımcısı Vekili Hasan ÖZLÜ tarafından yönetildi. Toplantı, Yönetim Otoritesi Başkanı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Muhammed ADAK, Yönetim Otoritesi yetkilileri ve ilgili uzmanlar, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Dr.Ahmet ANTALYALI, yetkilileri ve ilgili uzmanlar, Ulusal Yetkilendirme Görevlisi, Denetim Otoritesi, İzleme Komitesi üyesi kurum ve kuruluşlar ile Avrupa Komisyon yetkilileri Liam BRESLIN ve Iwona LISZTWAN ile AB Türkiye Delegasyonundan Simona GATTİ ve Leyla ALMA katılımlarıyla gerçekleşti. Bu toplantının bir gün öncesinde de Komisyon üyeleriyle bir hazırlık toplantısı düzenlendi.
Toplantıda IPARD II başvuruları ve faaliyetleriyle ilgili programı uygulamaları, başvuru çağrılarının sonuçları, tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri, LEADER ve Kırsal Ağ çalışmaları, teknik destek kapsamındaki faaliyetler ve eylem planı, İzleme ve değerlendirme raporları ile NAO ve denetim otoritesinin sunumları yapıldı. 2018 yılı tanıtım faaliyetleri ile teknik destek planları onaylandı. İzleme Komitesi toplantısı iyi niyet, dilek ve temennilerle kapatıldı.


T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi
Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye